Projekty

 

 

Projektujemy kuchnie na wymiar na terenie Bielsko-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny, Żywca i okolic.

 

Projektując kuchnie na wymiar, podczas spotkań z naszymi klientami, często słyszymy pytania typu „jakie w tej chwili obowiązują trendy?”, „co jest w tej chwili modne?”. Ogólnie klienci pytają i oczekują informacji od projektantów i myślą często że usłyszą jednoznaczną i zadowalającą odpowiedź. Niestety projektant musiałby być bardzo ograniczony lub musiałby skłamać aby takiej odpowiedzi udzielić. Myślę że nie jest obroną ani wymigiwaniem się od odpowiedzi, informowanie klientów i odwoływanie się do starej i wyraźnie mówiącej zasady że o gustach się nie dyskutuje. Uważamy że styl mebli kuchennych, kolor oraz konstrukcja powinny być zależne głównie od upodobań klienta niż od sugestii projektanta.

Często ludzie pytają np jaki kolor powinno się wybrać lub jaki front jest modny. Zazwyczaj podpowiadamy aby samemu pomyśleć i wyobrazić sobie w jakim kolorze w kuchni określona osoba będzie się lepiej czuła. Sytuacja ta jest analogiczna jak we wszystkich innych aspektach życia. Jeśli dana osoba nie lubi dajmy na to koloru czerwonego to nie należy w przypadku takiej osoby przekonywać do „ładnej”, czerwonej i błyszczącej kuchni z wystawki. To tak samo, jak nie można kogoś kto ma powiedzmy wstręt do picia mleka, czy wręcz uczulenie na mleko, przekonywać aby pił mleko. Często spotykamy klientów którzy sami nie wiedzą czego chcą i nie są w stanie się na tyle skoncentrować, aby uświadomić sobie co im się podoba. W takich przypadkach często proponujemy neutralne i proste wzornictwo, jasne ciepłe kolory które nie gryzą. Podpowiadamy aby wybierając meble kuchenne na wymiar starali się nastawić na ponadczasowe wzory frontów, kolory niegryzące. Często jest tak że zamawiający zgodnie z chwilową i przejściową modą, nie wiedząc samemu co jest dla niego optymalne, pyta nas o meble w stylu: fronty zebrano + lakier pomarańczowy połysk + do tego czarne szkło na ścianie w kwiaty. Ogólnie nie potrafimy takim klientom podpowiedzieć, czy zasugerować że ich wybór uważamy za słuszny. Często stwierdzamy i powtarzamy że efekt wizualny zgodny z chwilową modą może się po kilku latach znudzić (często znacznie szybciej).

Tym samym namawiamy do zwykłych i neutralnych kształtów oraz rozmiarów szafek kuchennych a kolory jakie najczęściej proponujemy jako neutralne to takie które nie zaciemniają pomieszczenia. Uważamy że w kuchni powinno być jasno a optymalne kolory to: beż, wanilia, jasna zieleń, jasny brąz, ciepły biały czy kość słoniowa, ecru. Czasem można dodać akcent ciemniejszych kolorów ale to tylko akcent dla kontrastu. Usłojenie w meblach powinno być neutralne i niegryzące się z resztą pomieszczenia. Takich podpowiedzi udzielamy jednak tylko osobom które nie mają pojęcia czego chcą. W innym przypadkach nie ma sensu dyskutować bo o gustach się nie dyskutuje a meble wykonujemy pod gusta naszych klientów.

 

Kuchnie Bielsko  - Strona główna